Warsztaty ma temat migracji i integracji

Uczniowie uniwersyteckiej klasy kompetencji międzykulturowych wzięli udział w warsztatach na temat migracji i integracji prowadzonych przez trenerów reprezentujących fundację „Afryka Inaczej" oraz portal internetowy Afryka.org: Pawła Śledzińskiego oraz Mamadou Dioufego.  Zajęcia zrealizowane w ramach programu Exilium we współpracy z polskim oddziałem Fundacji im. Heinricha Bölla poświęcone były zagadnieniu poczucia własnej tożsamości narodowej i rozumienia jej wartości w zglobalizowanym świecie. Istotnym aspektem było także przeciwdziałanie stereotypom i uprzedzeniom. Uczniowie w czasie dwugodzinnych zajęć brali udział w dyskusji oraz pracowali w zespołach problemowych, a także poznawali elementy kultury Senegalu.
Data opublikowania: 25.02.2020