Jak być wyborcą, a nie tylko zagłosować, czyli warsztaty przedwyborcze ze studentami

16 kwietnia odbyły się warsztaty ze studentami Instytutu Europeistyki UJ pt. Jak być wyborcą, a nie tylko zagłosować. Zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie 61, wydawcę portalu www.mamprawowiedziec.pl. Warsztaty pokazywały proces decyzyjny w Parlamencie Europejskim na przykładzie symulacji obrad nad rezolucją o ograniczeniu emisji CO2.

Studenci wcielili się w rolę frakcji w Parlamencie Europejskim i argumentowali przyjęcie aktu zgodnie z linią swoich grup politycznych.

Warsztaty zorganizowano w ramach współpracy Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Młodzieży, Stowarzyszenia Europe4Youth i projektu „European Youth Together” oraz Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK. Projekt jest współfinansowany ze środków programu Erasmus+. Uczestnikami warsztatu byli studenci kursu dr Kingi Anny Gajdy poświęconego stereotypom i współczesnym relacjom polsko-niemieckim.

Data opublikowania: 18.04.2019